:: zaloguj się lub załóż konto.

 realizacja:
 orth.com.pl     ©2006-2014
   :: Czy Pokemon Go jest najlepszą grą online 2016 roku?

Tytuł: Czy Pokemon Go jest najlepszą grą online 2016 roku?
Kategoria: artykułów
Dział: Gry
Data: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 - 12:42
Nadesłał: orth
Zobaczyło: 1736 osóbZjawisko Pokemon Go to temat na długie opracowania zarówno pod kątem psychologii gry, jak i użytych technologii czy samego zjawiska fenomenu społecznego.
Studio Niantic Group we współpracy z Nintento wypuściło na urządzenia mobilne grę, która nie tylko przypomniała o małych stworkach, ale także pozwoliła na ponowne zagłębienie się w ich świat.

Pokémon Go to gra mobilna, wypuszczona na urządzenia z systemem Android lub iOS, w której wcielamy się w rolę trenera Pokémon. Dzięki wykorzystaniu lokalizacji w swoim urządzeniu mobilnym możemy łapać miniaturowe stworki w swoim najbliższym otoczeniu – w parku, w pracy, szkole, w drodze na zakupy.
Gra wykorzystuje także system AR (rozszerzonej rzeczywistości), który dodaje realizmu i powala na złapanie pokémona na realnym terenie czy nawet półce w pokoju.

Gra w kilka tygodni zdobyła ogromne zainteresowanie na całym świecie stając się swoistym fenomenem na miarę Tibia.pl, League of Legends, Kasyno.pl czy World of Warcraft. W grę zaangażowało się miliony graczy który napędzili hype na tytuł jeszcze bardziej.

Każdego dnia na ulicach miast całego świata można było zaobserwować setki poszukiwaczy rozbieganych Pokemonów. Pokemonmania trwała dobre kilka miesięcy zarażając po kolei kolejne kraje świata. Gra z pewnością stała się kultowa i przejdzie do historii, lecz tak szybko jak pojawiła się na nią modą tak nagle gra zaczęła tracić swoich zwolenników i teraz grają w nią chyba już tylko najwięksi zapaleńcy.
Ogromnym atutem gry jest wykorzystanie urządzeń mobilnych i geolokalizacji do prowadzenia rozgrywki w równoległym świecie Pokemon. Założenie Niantic Group że większość młodych ludzi w krajach rozwiniętych posiada dostęp do smarfonów sprawiło że firma mogła pominąć aspekt ograniczenie technologicznego w procesie tworzenia gry opartej o dość zaawansowaną technologię lokalizacji graczy i samych Pokemonów. Skupiając się wyłącznie na warstwie oprogramowania i naniesienia eventów, punktów na istniejącej mapie świata wydawca mógł dopracować grę maksymalizując element rozrywkowy.

Czy Pokemon Go stał się więc najlepszą grą online roku 2016? Jeśli robimy już podsumowanie tego typu tytułów na pewno Pokemony stają na podium ze względu na olbrzymią grupę odbiorców gry. Czy jednak gra udźwignęła ciężar swojego sukcesu? Tutaj nie byłbym już tak optymistycznie nastawiony. Gra poza podstawowymi funkcjami nie oferuje żadnych dodatkowych wyzwań, nie są one specjalnie rozwijane a gra polega wyłącznie na zdobywaniu kolejnych poziomów. Po pewnym czasie całość sprawia wrażenie mocnego nastawienia na maksymalizację sprzedaży oraz jak najdłuższe, wręcz wymuszane, zatrzymanie gracza w świecie gry.
Sam fakt zmuszenia jednak graczy do wyjścia z domu w celu poszukiwania Pokemonów nadaje grze innowacyjności i stoi za sukcesem tego tytułu. Warto w tym miejscu zauważyć że gry przełajowe wykorzystujące geolokalizację w urządzeniach mobilnych powstawiały już wcześniej, można do nich zaliczyć na przykład Googlowski Ingress polegający na poruszaniu się między lokacjami, zamykaniu obszarów i kontrolowanie ich przez obronę specjalnych portali. Ingress nie przyjął się jednak tak dobrze jak Pokemon Go który opierał się na świadomości gry i serialu który kilkanaście lat wcześniej już ukształtował i wpłynął na pewne pokolenie młodych ludzi. Być może właśnie dlatego warto postawić Pokemon Go na pierwszym miejscu w rankingu najlepszych gier online 2016 roku.


Dodaj ten materiał na swoją stronę lub bloga! Wystarczy zaznaczyć i wkleić ten kod:       tak to będzie wyglądać »


*Opcja linkowania do Nudnego.Netu dotyczy materiałów dodanych w serwisie od 1 października 2007
Czy Pokemon Go jest najlepszą grą online 2016 roku?


:: reklama rybnik :: strony internetowe rybnik :: strony www rybnik :: aplikacje facebook :: nawodnienia ogrodów śląskie :: projektowanie ogrodów śląsk :: zakładanie ogrodów śląsk :: organizacja imprez dla dzieci - imprezydzieci.com :: cenasklep.pl